21 Ekim 2015 Çarşamba

2015-2016 Sonbahar/Kış Makyaj Trendleri

Kalın Kaşlar
Kaşlarda doğallık ön planda olup; kalın, natural modeller bu sezonda da kendini belli ediyor. Yukarı doğru taranmış, dağınık, biraz erkeksi kaşlar oldukça dikkat çekiyor.
Kırmızı Ruj
Bu sezon doğal kırmızılar ya da koyu dikkat çekici kırmızılar çok popüler! Birçoğumuzun sevdiği kırmızıyı ve tonlarını istediğimiz gibi kullanabiliriz. 


Yok Gibi Makyaj
Uzun zamandır doğal, sade makyajlar revaçta. Sadece kusurlarınızı gizleyerek ve makyajınızı minimal tutarak bu görünüme kavuşabilirsiniz. Doğal şeftali ve kahverengi tonlarında göz farları, doğal pembe ve şeftali tonlarında allıklar, dudaklarda doğal tonlar ve biraz maskara uygulayarak varla yok arası bir makyaj yapabilirsiniz.


Dumanlı Gözler
Dumanlı göz makyajının modası hiçbir zaman geçmiyor. Makyaja gizemli, etkileyici bir hava katıyor. 


Yoğun Kirpikler
Takma kirpikler, bol bol kullanılmış maskaralar, daha dolgun ve uzun kirpikler sezonda yerini almış durumda. Abartılı kirpikler elde etmek için takma kirpik kullanabilir, maskaradan önce kirpik kıvırıcısı kullanarak sonrasında maskaranızı bolca sürebilirsiniz. Böylece gözlerinizin güzelliği ön planda olur. 


Siyah ve Bordo Dudaklar
Sonbahara çok yakıştırdığım bordo bu sezonun vazgeçilmez rengi. Siyahlar, çok koyu bordolar, koyu morlar öne çıkan renkler. Bu tonları dudaklarınızda kullanarak vamp bir hava yaratabilirsiniz!


Kuyruklu Eyeliner
Kedi gözü makyajı gözleri büyük ve güzel göstermek için kullanılan en etkili tekniklerden birisi. Modası hiç geçmeyecekmiş gibi duruyor. Doğru uygulanan kuyruklu bir eyeliner gözlerinizi çok güzel gösterecektir. Nude Dudaklar
Dudakları yokmuş gibi gösteren nude tonlu rujları bu sezon sıkça göreceğiz. Dudağının kendi renginde, ten rengine yakın olan bu tonlar çokça seviliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...