7 Aralık 2015 Pazartesi

Baking (Pişirme) Makyaj Tekniği


Baking makyaj tekniği son zamanlarda oldukça trend! Bu teknik cooking olarakta adlandırılıyor. Aslında yeni bir şey değil, çok önceden beri kullanılan bir teknik. Fakat Kim Kardashian'ın makyörü Mario Dedivanovic sayesinde bu makyaj tekniği şu sıralar oldukça popüler.


Kim Kardashian'ın makyajının sırrı olan baking tekniği makyajın vücut ısısıyla bütünleşmesi anlamına geliyor. Bu makyaj tekniği yüzde daha pürüzsüz aynı zamanda daha aydınlık, mat bir görünüm sağlıyor. Kırışıklıkları, mimik çizgilerini göstermiyor, gözenek görünümünü yok ediyor. Ayrıca makyajın neredeyse sonsuza kadar yüzünüzde durmasını sağlıyor:) Öncelikle bu yöntemle makyaj yapmak istiyorsanız yoğun bir kapatıcıya, transparan toz pudraya ve fondötene ihtiyacınız var. Peki, ya sonra?
  •  Tabi ki her şeyden önce göz altlarımızı ve yüzümüzü nemlendiriyoruz.
  •  Nemlendirme işlemi bittikten sonra fondötenimizi uyguluyoruz.
  •  Şimdi sıra göz altı kapatıcısına geldi. Yoğun bir kapatıcı olmasına dikkat etmeliyiz, çünkü üzerine transparan pudra koyacağımız için hafif yapılı bir kapatıcıyla güzel sonuç alamazsınız. Kapatıcıyı göz altlarımıza üçgen şeklinde sürüyoruz. Aynı zamanda yüzümüzde aydınlık görünmesini istediğimiz yerlere de kapatıcı uyguluyoruz. Çene, burun kemiği gibi..
  •  Bu kısım en önemlisi; transparan pudrayı kapatıcı uyguladığımız yerlere bir makyaj süngeri yardımıyla koyuyoruz. Bu noktada cömert davranmalısınız, pudrayı bol bol uygulamalısınız. Dilerseniz bir makyaj fırçasıyla da pudrayı koyabilirsiniz. 
  •  Sonra en az 10-15 dk pudranın pişmesini bekliyoruz. Bu sırada göz makyajınızı yapabilirsiniz.
  •  Makyajımız pişti. Şimdi de bir pudra fırçası yardımıyla pudrayı süpürüyoruz. Makyajımız bitti!

Baking tekniği işte yukarıda anlattığım şekilde yapılıyor. Ağır bir makyaj tekniği olduğu için günlük hayatta tercih etmeyebilirsiniz fakat dilerseniz günlük makyajınızı da böyle yaparsınız. Size kalmış artık orası:) Fotoğraf çekimlerinde, özel günlerde kullanılması gereken bir teknik olduğunu düşünüyorum. Günlük kullanım için oldukça zahmetli ve ağır. Çok makyaj yapmış görüntüsü veriyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...