16 Mart 2016 Çarşamba

2016 İlkbahar/Yaz Makyaj Trendleri

  Mavi Göz Makyajı
Bu sezon göz makyajında masmavi gözlerin oldukça ön planda olduğunu görüyoruz. Mavinin her tonu göze çarpmakta fakat bebek mavisi tonları daha popüler! Bu sezon mavi tonlarında eyeliner, far, göz kalemi kullanma zamanı!


 Doğal, Parlak Ten Makyajı
2014-2015 yıllarından bu yana makyajda doğallığa geri dönüş olduğunu görüyoruz. Bu sezonda doğal, sade, ışıltılı ten makyajları kendini belli ediyor. Cilde doğal ışıltısını verecek ürünler ve makyajı minimal bir şekilde uygulayarak bu görünüme sahip olabiliriz.

Kırmızı Ruj
 Kırmızı rujun modası hiç geçmiyor. Uzun süre hayatımızda olacak bir makyaj trendi. Kendinize hangi tonda kırmızı rujun yakıştığını düşünüyorsanız bu sezonda çekinmeden kullanabilirsiniz. Bu aralar sade, doğal ten ve göz makyajı ile kırmızı ruj kullanmak oldukça popüler.


Kalın, Dağınık Kaşlar
Bu sezonda kaşlarda doğallık ön planda. Kalın, yukarı taranmış, belirgin kontür yapılmış kaşlar bu sezonda da yerini almış durumda.

 

İddialı Dudaklar
2016 İlkbahar/Yaz sezonunda dilediğiniz gibi dudaklarınızda çılgın, çarpıcı renkler deneyebilirsiniz. Bordo, mor, kahverengi, fuşya tonlarını istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Hatta altın renkli yansımalı rujları bile sürebilirsiniz. Bu sezonda oldukça popülerler!

Ayrıca böyle iddialı renkleri minimal uygulanmış göz ve ten makyajıyla birlikte kullanırsanız daha cool gözükecektir.


Gökkuşağı Tonları
Sezonun renkleri olan sarı, yeşil, turuncu ve daha bir sürü canlı rengi çokça göreceğiz. Gökkuşağı tonlarında makyajlar bu yaza oldukça yakışacak. Gözlerde sarı, yeşil, mor, pembe, şeftali tonlarında farlar dikkat çekici olacaktır. Aynı zamanda yanaklarda da canlı renkler kullanabiliriz.

    2016 İlkbahar/Yaz makyaj trendlerinden en çok hangisini beğendiniz? Benim en beğendiğim iddialı rujlarla yapılan makyajlar oldu. Yorumlarınızı benimle paylaşmayı unutmayın!Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...