5 Eylül 2016 Pazartesi

2016-2017 Sonbahar/Kış Makyaj Trendleri

Gotik Dudaklar
Sonbahar/Kış mevsimi geldiğinde çoğu kadın koyu rujlarını çıkarıyor. Sizde eğer gotik dudak görüntüsünü seviyorsanız bu trend çok hoşunuza gidecek. Hem bu sezonda severek koyu bordo, mor, siyah rujlarınızı süreceksiniz hem de modaya ayak uydurmuş olacaksınız.
Aynı zamanda koyu rujunuzu boş gözlerle veya sadece rimel kullanarak oluşturduğunuz görünüm size daha da cool bir hava katacaktır.


Grafik Eyeliner
Kuyruklu eyeliner severlerin seveceğini düşündüğüm bir trend. Ufak değişiklerle kuyruklu eyelinerınızı bu trende uygun hale getirebilirsiniz. Yeni şeyler denemeyi seven insanların grafik eyeliner deneyebileceğini düşünüyorum. Her gün aynı makyajı yapmayı sevmiyorsanız bunun gibi farklı görünümler deneyerek bundan kurtarabilirsiniz.


Kırmızı Ruj
Her kadının vazgeçilmezi olan kırmızı ruj bu sezonda trendler arasında yer alıyor. Geçtiğimiz sezonlarda da kırmızı ruju gördük. Kırmızı rujun modası asla geçmeyecek gibi gözüküyor!


Doğal Kaşlar
Fark ettiğimiz üzere bu aralar çoğu şeyde bir doğallık etkisi var. Bu etki geçtiğimiz sezonda olduğu gibi bu sezonda da kaşlarda kendini gösteriyor. Çok doğal kalın, dağınık kaşlar öne çıkmış durumda. 


Ağartılmış Kaşlar
Ne kadar kalın, doğal, koyu kaşlar bu sezonda trend olsa da aynı zamanda beyazlatılmış, silik duran kaşlar da moda. Bu kaş görünümü bazı insanlarda çok seksi durabiliyor. Kaşları soluklaştırarak yüz ön plana çıkarılmaya çalışılmış.


Buğulu Gözler
Hiçbir zaman değişmeyecek bir makyaj trendi varsa, bu kesinlikle buğulu göz makyajları! Modası asla geçmiyor. Herkese çok yakışıyor. Bu sezonda dumanlı göz makyajları yapmaya devam!Doğallık
Biliyorsunuz ki son zamanlarda makyajda bir doğallık esintisi var. Bu bazen sadece kaşlarda, yalnızca ten makyajında ya da göz makyajında görülebiliyor. Bu sezon tüm makyajı doğal tonlarda, minimal bir şekilde yapmak çok trend! Belki bu trendi çoğu insan günlük hayatında moda olduğu bilmeden uyguluyor. 
Bakır Renkli Göz Makyajı
Bu trendi benim gibi çoğu insanın seveceğini düşünüyorum. Günlük hayata uyarlanması en kolay trendlerden birisi. Bakır rengi bir göz farını bütün göz kapağına uygulayarak modaya ayak uydurabilirsiniz.Yoğun Kirpikler
Dolgun, yoğun kirpiklerden vazgeçemiyoruz. Geçen sezonlarda da olduğu gibi yoğun kirpikler yine öne çıkıyor. İstediğiniz gibi bolca rimel sürerek, hatta takma kirpik kullanarak bu görünüme kavuşabilirsiniz. Simli, Parıltılı Gözler
Biraz ışıltıyı kim sevmez ki! Bu sezon göz makyajında istediğimiz gibi simlere, parıltılara yer vereceğiz. Işıltılı farlar vazgeçilmeziniz olabilir!Not: Hoşlandığınız şeyleri sırf moda değil diye yapmaktan vazgeçmeyin. Bu trendlerin hepsi gelip geçiyor. Önemli olan kendinize yakıştırdığınız şeklide makyaj yapmak. Sizin için moda her zaman odur. Bunu unutmayın! ❤️

2016-2017 Sonbahar/Kış Makyaj Trendleri hakkındaki düşüncelerinizi benimle paylaşmayı unutmayın! Hangi trendleri sevdiniz veya sevmediniz? Hangilerini günlük hayatınızda kullanıyorsunuz veya kullanacaksınız? Bana yorum bırakmayı unutmayın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...