19 Eylül 2016 Pazartesi

Real Techniques Expert Face Brush VS Buffing Brush

Merhaba! Bugün Real Techniques Expert Face Brush ile Core Collection setinden çıkan Buffing Brush arasındaki farklardan bahsedeceğim. İki fondöten fırçasını karşılaştıracağım, benzer olduğu yönlerini anlatacağım. Birlikte iki fırça arasındaki farkları görebileceğiz. 


Öncelikle bu yazıda sadece iki fırçayı karşılaştıracağım için fırçaların özelliklerini detaylı anlatmayacağım. Fakat iki fırçanın da detaylı yazısı blogumda bulunuyor. Okumak isterseniz Expert Face Brush için buraya, Buffing Brush için de buraya tıklayabilirsiniz.İki fırça da kıl yapısı olarak aynı. Sentetik kıllara sahipler ve bakteri tutmayan kıllardan üretilmişler. Yumuşaklıkları aynı. İkisi de çok yumuşak. 
Expert Face Brush, Buffing Brush'a göre daha sık ve tok kıllara sahip. Buffing Brush'ın kılları arasında daha çok boşluklar var. Buffing Brush, Expert Face Brush'a göre daha pofuduk. Bu sayede Buffing Brush'la pudra daha güzel uygulanıyor. Expert Face Brush'la pudra uygulandığı zaman bazı yerlere daha yoğun, bazı yerlere daha az pudra uygulanabiliyor. Eşit bir şekilde dağılmıyor. 


İki fırça da fondöten uygularken neredeyse birebir aynı denecek kadar yakın sonuç veriyorlar. Ama Expert Face Brush bir tık daha iyi sonuç veriyor. Fırçası daha sık ve tok kıllara sahip olduğu için Buffing Brush'a göre daha az çizgilenme yapıyor. İki fırçayla da pürüzsüz sonuç alıyorsunuz. Ama Buffing Brush daha fazla çizgilenme yaptığı için daha çok zaman harcayarak fondöteninizi pürüzsüzleştiriyorsunuz. Expert Face Brush da bu süre daha kısa oluyor. Ama gerçekten çok büyük bir fark değil. Yani Buffing Brush'la sadece 10-15 saniye daha uzun sürüyordur.


İkisi de kolay temizlenebilen fırçalar. Fırçalarımı yıkadığım şampuanla aynı sürede kolayca temizleyebiliyorum. Bence ikisi de aynı miktarda ürün emiyor. Bu konuda bir fark görmedim.
İki fırçayı da temizlemeden en fazla 3 kere kullanabiliyorsunuz. 3'ten sonra performansı düşüyor ve aynı şekilde uygulama yapmıyor. Daha kötü oluyor. Daha öncesinde bu konuda biraz takıntılıydım. Kirli fırçayla fondöten süremiyordum. Artık öyle yapmıyorum. Fırçaları her gün yıkamak ömrünü azaltan bir şey. 


Expert Face Brush'ın şekli sayesinde burun kenarları gibi yerlere daha kolay girebiliyor. Buffing Brush bu konu da biraz zorluyor. Expert Face Brush göz altı kapatıcısını da daha iyi uyguluyor. Buffing Brush'la bu çok zor oluyor. Pudra uygularken ise Buffing Brush çok daha başarılı. Bu konuda aralarında büyük bir fark var. Buffing Brush tüm yüze pudrayı daha homojen dağıtabiliyor. Expert Face Brush tüm yüze pudra uygulamak konusunda iyi değil. Hem kullanışsız hem de dalga dalga bir sonuç veriyor. Bazı bölgelerde yoğun pudra varken bazı bölgelerde de daha az pudra olabiliyor. Expert Face Brush göz altlarını pudrayla sabitlemekte başarılı.


Expert Face Brush genel anlamda daha çok yönlü bir fırça. Fondöteni güzel uyguladığı kadar bronzer, allık, highlighter uygulama konusunda da başarılı. Kontür yaparken oldukça iyi. Buffing Brush'la kontür yapamazsınız. Allık ve bronzer uygulanabilir. Ama Expert Face Brush bu konuda daha iyi bir fırça. 


Sonuç olarak ikisi de çok güzel fırçalar. Özellikle likit veya krem fondöten uygulama konusunda çok iyiler. Ama ben Expert Face Brush'ın daha iyi olduğu sonucuna vardım. Siz ne düşünüyorsunuz? Benimle paylaşmayı unutmayın! ♥


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...