15 Ocak 2017 Pazar

Maybelline Matte Colorsensational | 930 Nude Embrace

Merhaba! Yakın zamanlarda satın alıp kullanmaya başladığım Maybelline'in 930 numaralı Nude Embrace rujundan bahsedeceğim. Nude bir ruj ve koyu göz makyajlarıyla kullanılınca güzel duruyor. Fakat kendi ten rengime çok yakıştıramadığım için başka rujlarla karıştırarak kullanıyorum. Tek başına çok soluk duruyor.


İçerisinde kahvelik barındıran nude bir rengi var. Bende tek başına hiç hayal ettiğim gibi durmadı. Çok soluk durdu. Benim ten rengime şeftali alt tonlu nude rujlar çok daha iyi oluyor. Aslında kahve tonlarını da yakıştırıyorum fakat nedense bu ruj hiç olmadı. Bende bundan dolayı başka rujlarla karıştırarak kullanıyorum. Ya da bu rujdan birkaç ton daha koyu kahve tonlarındaki dudak kalemini bütün dudağıma sürüyorum, sadece orta kısmına bu ruju uyguluyorum. Böyle yapınca orta kısmı ön plana çıkmış oluyor ve dudaklarım daha dolgun gözüküyor. Tek başına değil ama bu şekilde kullanmayı çok seviyorum. Eğer benim gibi sarı alt tonlu açık bir tene sahipseniz sizde de soluk durabilir. O zaman başka renklerdeki dudak kalemleriyle birlikte kullanmanızı tavsiye ediyorum.


Mat yapıda bir ruj. Ama aşırı mat değil. Hatta biraz kremsi duruyor. Ben dudaktaki duruşunu sevdim. Ama daha da mat olmasını istediğim zaman peçeteyi öperek matlaştırıyorum, rujun fazlasını da almış oluyorum. Tek katta çok opak bir ruj değil. Alttan kendi dudağınızın rengi gözüküyor ve bu güzel bir durum değil. Birkaç kere üzerinden geçmek gerekiyor. 


Kalıcılığına gelirsek çok iyi değil, vasat diyebilirim. Zaten kremsi bir mat ruj olduğu için çok fazla bir kalıcılık beklemiyorum. Ama zaten daha önce kullandığım, asla çıkmayan likit mat rujlara göre vasat demiyorum. Bu yapıda çok daha kalıcı rujlar var ve onların yanında vasat kalıyor. Ben kalıcılığını arttırmak için fondöteni yüzüme uygularken süngerde son kalanı dudaklarımdan da geçiyorum. Dudak kalemiyle birlikte kullanıyorum. Bunlar gün boyunca kalıcı olmasını sağlıyor. Tabi ki yemek yediğimde, bir şeyler içtiğimde çıkıyor. Onun dışında bozulmadan, ilk sürdüğüm şekilde kalıyor. 


Ben Maybelline'in bu rujunu hafif göz makyajı yaptığım günlerde tercih etmiyorum. O zamanlar daha gül kurusu tonlarında kendini belli eden rujlar kullanıyorum. Koyu göz makyajı yaptığım zaman sürüyorum. Çok güzel dengeliyor. Gözler çok belirgin olduğu zaman dudakları nude bırakmayı seviyorum. Bu rujda uygun dudak kalemiyle birlikte çok iyi oluyor.


Özetlemek gerekirse ruju tek başına sevmedim ama dudak kalemleriyle birlikte kullanmayı çok seviyorum. En sevdiğim görünüm birkaç ton daha koyu kahve dudak kalemiyle dudaklarımı tamamen doldurmak ve ortasına bu rujdan sürmek. Bu görüntü çok hoşuma gidiyor. Denemenizi tavsiye ederim. İndirimde 10 TL'ye almıştım. Çoğu kozmetik mağazalarında bu ruju bulabilirsiniz. 

Maybelline Matte Colorsensational 930 Nude Embrace rengi hakkındaki düşüncelerinizi benimle paylaşmayı unutmayın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...