10 Şubat 2017 Cuma

The Balm Mary-Lou Manizer

Merhaba! Bugün çok sevdiğim The Balm Mary-Lou Manizer aydınlatıcıdan bahsedeceğim. Herkesin çok sevdiği bir aydınlatıcı. Bende uzun zamandır almak istiyordum ama indirimlerde bir türlü bulamıyordum. En sonunda buldum ve çok beğendim. Övdükleri kadar iyiymiş.


Şampanya tonlarında çok güzel bir rengi var. Toz yapıda bir ürün ama tozutma problemi yaşamıyorum. Açık ten renklerinde çok güzel duruyor. Esmer tende biraz sırıtabilir. Daha bronz tonlardaki aydınlatıcıları tercih ederlerse daha iyi olabilir. Çok güzel bir ışıltısı var. Cildi daha canlı ve parlak gösteriyor. Biraz simli durabiliyor. İyi dağıtmak gerekiyor. Yelpaze şeklindeki fırçalarla çok güzel duruyor. Simli gibi durmuyor. Çünkü yelpaze şeklindeki fırçalar ürünü güzel dağıtıyor. Ürünü fırçaya alıp dağıtmadan yüze koymak o kadar iyi durmuyor. Simli duruyor. İlla yelpaze şeklindeki fırçalarla kullanmak şart değil, ürünü dağıtabileceğiniz bir fırça da iş görür.


Benim cildim karma bazı zamanlar yağlıya dönebiliyor. Özellikle yazın yağlı oluyor. Aydınlatıcıyı fazla kaçırdığım zaman cildim çok yağlı gözükebiliyor. Aydınlık gözükeceğine çok kötü bir görüntü oluşuyor. Bunun için aydınlatıcıyı sürdüğünüz yerler çok önemli. Gün içinde parıl parıl parlayan, yağlanan bölgelere ben bir de aydınlatıcı sürersem çok kötü gözüküyor. O yüzden ben elmacık kemiklerimin üst kısmına, biraz şakaklarıma, burun üstüme, kaş kemiğime, göz pınarlarıma ve dudak üstüme uyguluyorum. Alnıma ve çeneme sürmüyorum. Karma ve yağlı bir cildiniz varsa size de sürmemenizi öneririm. Aynı şekilde elmacık kemiklerimin üstüne sürerken yanaklarıma kadar getirmemeye dikkat ediyorum. Çünkü burnumun yan taraflarındaki gözeneklerim belli oluyor, aydınlatıcı gözeneklerimi daha çok belli ediyor. Gözenekli bir cildiniz varsa o bölgelere aydınlatıcı uygulamanızı tavsiye etmem. Bunlardan kaçındığım, doğru uyguladığım zaman cildim daha canlı, aydınlık ve genç gözüküyor.


Aydınlatıcı uyguladığınız bölgeler ön plana çıkmış oluyor. Elmacık kemiklerimin üstüne uyguladığım aydınlatıcı daha çıkık görünmesini sağlıyor. Burun üstündeki kontürle birlikte çok güzel duruyor. Burnun ucuna uyguladığım aydınlatıcı burnumun daha kalkık görünmesine neden oluyor. Dudak üstündeki dudaklarımın daha dolgun gözükmesini sağlıyor. The Balm Mary-Lou Manizer aydınlatıcıyı far olarak da kullanabilirsiniz. Ben bazen kullanıyorum. Çok güzel ve yoğun bir ışıltısı var. Aydınlatıcı olarak hafif uygulanıp güzel dağıtılınca cildin kendinden gelen ışıltısı gibi duruyor. Ama daha yoğun uygulanınca kör edici bir ışıltı sağlayabiliyor. Ben her türlü kullanıyorum. Artık o gün nasıl bir makyaj yapmak istediğime göre değişiyor. Her türlü makyajı tamamlayan bir ürün olduğunu düşünüyorum.


Ben bu ürünü biraz geç kullanmaya başladım. Cildim yağlandığı için önceden aydınlatıcı kullanmaya korkardım. Ama kullanmaya çekindiğim bir ürün olmadığını fark ettim. Aydınlatıcı kullanmaya başlamadan önce ön yargılarım vardı. Sizinde cildiniz benim gibiyse, kullanmaya çekiniyorsanız öyle şeyler düşünmeyin. Bence deneyin. Önce hafiften başlayın, zaten zamanla daha çok kullanmaya başlayacaksınız. Ben son zamanlarda bağımlısı oldum. Bu ürünü de Gratis indiriminden 35 TL'ye aldım. İndiriminde bulursanız bence alın. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...