20 Ağustos 2017 Pazar

Farmasi 5in1 BB Eye Cream | Light to Medium

Merhaba! Bugün bir süredir kullandığım Farmasi bb göz altı kapatıcısından bahsedeceğim. Bu ürün kullananlar tarafından çok övülüyordu. Bu nedenle denemeyi çok istiyordum. Övüldüğü kadar varmış, çok memnun kaldım. 


Bendeki light to medium en açık rengi. Pembe alt tonlu, oldukça açık bir renk. Açık tende güzel duracaktır. Yazın gelmesiyle birlikte bu aralar ten rengim birazcık koyulaştı. O nedenle bana tam uymuyor. Bu ürün kışın elime geçseydi göz altı kapatıcısı olarak sadece bunu kullanabilirdim ve yeterli olurdu. Ama şimdi bu kapatıcıyı corrector gibi kullanıyorum. Pembemsi bir tonu olduğu için göz altı morluklarını çok güzel nötrlüyor. Benim göz altlarımda hafif morluklar var ve bunları resmen siliyor. Bundan sonra ten rengime uyan bir kapatıcı kullanıyorum ve göz altlarım gayet iyi oluyor.


Beni şaşırtan özelliği bu kadar ince yapılı olup bir o kadar da kapatıcı olması. Bb kapatıcı olduğu için bu kadar kapatıcı olacağını tahmin etmiyordum. Hafif bir kapatıcıdır diye düşünüyordum. Fakat orta kapatıcılıkta bir ürün. Aynı şekilde göz altındaki mimik çizgilerine neredeyse hiç denecek kadar az doluyor. Pudra bitişli bir ürün olduğu için sonrasında pudrayla sabitlemenize gerek kalmıyor. Kendisi bir süre sonra sabitleniyor. Yine de gün boyu kalıcı olması için sabitleyebilirsiniz. Ben pudra kullanıyorum.
Farmasi'nin bb göz altı kapatıcısını genel olarak çok sevdim. Açık tenliyseniz bu ürünü kapatıcı olarak kullanmanızı tavsiye ederim. Daha koyu bir ten rengine sahipseniz benim şu anda yaptığım gibi corrector olarak, göz altındaki morlukları nörtlemek için kapatıcıdan önce kullanabilirsiniz. 
Farmasi ürünlerine instagram üzerinden ulaşabilirsiniz. Instagram profilimde bu ürünü bana ulaştıran sayfayı etiketliyor olacağım. Beni instagramda @makyaj101 olarak bulabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...