15 Eylül 2017 Cuma

Essence All About Matt! Sabitleyici Pudra

Merhaba! Bugün son zamanlarda çok fazla kullandığım bir pudrayı göstereceğim. Essence All About Matt pudrayı bir süredir kullanıyorum ve çok memnunum. Bendeki etkilerini ve nasıl kullandığımı bu yazıda anlatacağım.


Daha önce bu pudradan bir tane kullanıp bitirdim. Memnun kalınca bir daha satın aldım. Her makyaj yaptığımda kullanıyorum. Tamamen renksiz ve hiç kapatıcılığı olmayan bir ürün. Böyle beyaz durduğuna bakmayın, ciltte beyaz durmuyor. Ben fondöten ve kapatıcıyı sabitlemek için kullanıyorum. Özellikle gün içerisinde en çok yağlanan yerlere uyguluyorum. Yani T bölgesine. 

Benim cildim yağlı/karma arasında gidip geliyor. Gün içerisinde malesef çok fazla parlıyorum. Bu pudra, 5-6 saat cildimin mat kalmasını sağlıyor. Sonra yavaş yavaş parlamaya başlıyorum. Bu nedenle gün içinde hafifçe T bölgesine pudra uygulamam gerekiyor. Essence'in pudrasını sevmemin nedenlerinden biri de yağlanmamı çok iyi kontrol altına alıyor olması. Ama aynı zamanda renksiz olduğu için altına uyguladığım fondöten veya kapatıcının rengini değiştirmiyor. Özellikle göz altlarında kullanmak çok iyi oluyor. Cildimi germiyor, kurutmuyor. Gün içinde cildim parça parça olmuyor. Duruşu çok güzel, pudra pudra durmuyor. Fakat çok kuru bir cilde sahip olmadığım için kuru ciltlerde aynı durum söz konusu olmayabilir. Bu söylediklerim karma veya yağlı ciltler için geçerli. 


Cilt tipimden dolayı en çok kullandığım, yanımda taşıdığım ürün sabitleme pudrası. Güzel bir sabitleme pudrası arıyorsanız bunu öneririm. Ve çok uygun fiyatlı bir ürün. Ben en son indirim olmadan 12 TL'ye satın almıştım. Kullandığım uygun fiyatlı en iyi ürünlerden birisi. Essence markasını Eveshop veya kozmela.com'da bulabilirsiniz. 

3 yorum:

  1. I use that powder and I really like it!
    Have a nice weekend

    YanıtlaSil
  2. bu pudrayı denemeyen bır ben kaldım bence :) cok merak edıyorum yahu :) butun ovguler bu urune gıdıyor cunku :)

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...