9 Eylül 2017 Cumartesi

Farmasi 7in1 BB Krem | Light to Medium

Merhaba! Farmasi'nin en popüler ürünlerinden birisi olan BB kremiyle ilgili yorumlarımı paylaşacağım. Ben çoğunlukla karma, bazen yağlı diyebileceğim bir cilde sahibim. Parlama sorunu çok yaşadığım için genellikle BB kremlerle anlaşamıyorum ve kullanamıyorum. Ama bu ürün beni şaşırttı. Günlük makyajımda sürekli kullandığım bir ürün haline geldi.


Bendeki light to medium rengi buğday tende çok güzel durabilecek, pembe alt tonlu bir renk. Çok açık ten renklerinde koyu duracağını düşünüyorum. Şu anda yazdan yeni çıktığım için ten rengim kışa göre daha koyu. Renk cildime tam oluyor. Sadece sarı alt tonlu olmasını isterdim. Bende daha iyi duruyor. Ama bu renkte ciltte pembe pembe durmuyor. Doğal bir tonu var. Ben sarı alt tonlu olmama rağmen kullanabiliyorum, sırıtmıyor. Sabitlemek için üzerinden transparan pudra veya sarı alt tonlu bir pudra geçiyorum. 


Genelde BB kremler hafif kapatıcılık veren ince ürünler oluyorlar. Kapatıcılıkları az olduğu için genelde sevmiyorum. Pürüzsüz bir cilt görünümü her zaman daha çok hoşuma gidiyor. Ve bu ürün BB krem olmasına rağmen kapatıcılığı çok iyi. Cildimdeki kusurları, kızarıklıkları örtüyor. Sivilce ve sivilce lekelerinin görünümünü tamamen kapatmıyor ama hafifletiyor. Ben önce kapanması zor olan lekeli, kusurlu bölgelere kapatıcı uyguluyorum. Sonra da cildimi tek renk yapması ve pürüzsüz göstermesi için BB kremi kullanıyorum. 
Çok doğal ve mat bir bitişe sahip. Fakat cildi donuk göstermiyor. Kesinlikle daha canlı, taze gösteriyor. 

Bu ürün elime geçtiğinden beri gündüz dışarı çıkarken böyle kullanıyorum. Hem hafif hem de bir fondötene göre daha ince yapılı olduğu için gündüz kullanıma çok uygun buluyorum. İsterseniz gece de kullanabilirsiniz ama ben daha yoğun makyajlar yapmayı seviyorum.


Kullandıktan 4 saat sonra parlama yapıyor. Yağ emici mendil veya pudra kullanıyorum. İkisi de yoksa normal mendille tampon hareketler yaparak fazla yağı alıyorum. Hiç yağlanmamayı isterdim ama hangi ürünü kullanırsam kullanayım cildimde bir süre sonra parlama yapıyor. Benim için bu süre iyi. Gün içinde ufak tefek müdahalerle sorun ortadan kalkıyor. Zaten bu, benim her zaman yaptığım bir şey. Bu ürüne özel bir şey değil.  
BB kremden önce matlaştırıcı iyi bir baz uygulandığı zaman bu süre biraz daha artıyor. 

Ürünü kullanmadan önce mutlaka çalkalıyorum. Bence bu önemli bir ayrıntı. Çünkü çok sıvı bir ürün olduğu için çalkalamadan kullandığım zaman yapısı garip oluyor. Sıktığınızda homojen bir ürün alabilmek için bu gerekiyor. 


Bu aralar takık olduğum için sürekli makyaj süngeriyle kullanıyorum. Hiç fırçayla uygulamayı denemedim. Ama sıvı, kremsi yapıda olduğu için fırçayla uygulamak güzel olacaktır. Süngerle uygulandığı zaman, sünger ürün emdiği için daha fazla ürün almanız gerekiyor. Ama bana göre en iyi bitişi süngerle sağlıyorsunuz. Özellikle Beauty Blender en pürüzsüz bitişi sağlıyor.

Genel olarak Farmasi BB kremi beğendim. Gündüz kullanım için ideal. Daha özel zamanlarda kullanacağım bir ürün değil. Hafif makyaj yaptığım zaman kullanmayı tercih ediyorum. Bence bütün cilt tiplerine uygun bir ürün. Sadece çok kuru ciltlerde nasıl olur bilemiyorum. Karma/yağlı ciltli biri olarak memnun kaldım. Farmasi ürünlerine ulaşmak için Instagram hesabıma girip, bu paylaşımımın altında yazan hesaba bakabilirsiniz. Ya da bana Instagram'dan mesaj atabilirsiniz. Sayfayı size gönderirim. Bu arada Instagram kullanıcı adım @makyaj101 :) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...