4 Eylül 2017 Pazartesi

NYX Pore Filler Makyaj Bazı

Merhaba! Bugün Nyx'in çok sevdiğim Pore Filler makyaj bazından bahsedeceğim. Gözenek problemi olanlar için çok güzel bir baz olduğunu düşünüyorum. Benim şimdiye kadar kullandığım, gözenek görünümünü yok eden ilk baz. O nedenle diğer bazlarla karşılaştırma yapamıyorum ama bu üründen oldukça memnun kaldım.


Benim burnumun yan taraflarındaki bölgede -yani göz altlarımın altı oluyor- gözenek görüntüsü çok sinirimi bozuyor. Fondöten ve pudradan sonra da belli olmaya devam ediyor. Aynı zamanda gün içinde en çok yağlanma problemim o bölgede ve burun kenarlarımda oluyor. Yağlı, karma ciltli olanlar beni anlıyordur. Bu bazın problemlerime iyi geleceğini düşünerek satın aldım. Nyx'in bazını kullandım ve gözeneklerim yok oldu, hiç yağlanmıyorum diyemem ama büyük oranda azaldı. Bazı kullandıktan sonra gözeneklerim daha az belli olmaya başlıyor. Tamamen silinmiyor tabi ki ama çok yakından bakmadığınız sürece görmüyorsunuz. Eskisi kadar belli olmuyor. Yağlanma sorunumu da bir miktar azaltıyor.

Ürünün silikonlu bir yapısı var. Bu sayede gözeneklerin içine dolarak onları gizliyor. İnce çizgileriniz ve kırışıklıklarınız için de kullanabilirsiniz. Görünümünü büyük oranda azaltıyor. Çok az miktarda ürün almak yeterli oluyor. Ben ürünü krem sürer gibi değil de daha çok tampon hareketler yaparak, hafif hafif dağıtarak uyguluyorum. Krem sürer gibi yaptığım zaman hiçbir etkisini göremiyorum.


Bu baz aynı zamanda makyajın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlıyor. Ben bölgesel bir şekilde uyguluyorum. Gözeneklerimin yoğun olduğu yerlere yani burnumun yanlarına, burnuma ve şakaklarıma uyguluyorum. Tüm yüze de uygulanabilir ama o zaman uzun süre kullanılmaz diye düşünüyorum. Çünkü bana göre içinde çok az ürün var. Daha büyük olmasını isterdim. 
Eğer cildinizde sivilce veya onların bıraktığı izler varsa o bölgelere uygulamak gerçekten çok iyi oluyor. Bir sivilce çıktığı zaman, o bölge geçtikten sonra bile bir süre pürüzlü oluyor. Bu bazı uyguladığım zaman pürüzsüz gözüküyor.

Özel günlerde tüm yüzüme uyguluyorum. Çünkü olduğundan daha pürüzsüz gösteriyor, daha az yağlanıyorum ve makyajım daha uzun süre bozulmadan kalıyor. Günlük hayatta sadece gözenek ve yağlanma problemi yaşadığım yerlere uyguluyorum, yeterli oluyor. En güzel özelliği de fotoğraflarda bebek gibi çıkıyorsunuz. Karma veya yağlı cilde sahipseniz seveceğinizi düşünüyorum. Ben Nyx'in internet sitesinden 40 TL'ye almıştım, tavsiye ediyorum :)

2 yorum:

  1. bende bu makyaj bazını hem goruyorum hemde duyuyorum fakat komple yuzume fondoten surmedıgım ıcın kullanmanın almanın bır anlamı oldugunu dusunmuyorum :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Makyajsızken de güzel duruyor bence. Eğer gözeneklerin görüntüsünden memnun değilseniz kullanılabilir :)

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...