28 Eylül 2017 Perşembe

The Balm Meet Matt(e) Long-Lasting Likit Ruj | Trustworthy

Merhaba! Şimdiye kadar kullandığım likit mat rujlar arasında en fazla beğendiğim The Balm'ın likit mat rujları oldu. Bu nedenle indirimde denk geldikçe beğendiğim renklerini satın alıyorum. Bu rengi de çok hoşuma gitti. Tam sonbahara yakışan bir renk olduğunu düşünüyorum.


Trustworthy rengi kahve, kiremit tonlarında bir renk. Açık ten renginde olduğundan biraz daha koyu duruyor. Kendini daha çok belli ediyor. Koyu tenlerde de harika duran bir renk. 


Yapı olarak bence en iyisi. En azından Gratis ve Watsons'ta satılan ürünler arasında deneyip en memnun kaldığım bu oldu. Tamamen mat yapıda. Dudakları çok kurutmuyor. Sürümü çok kolay. Gün içinde parça parça olmuyor. Mentollü bir kokusu var. Dudaklarda biraz karıncalanma hissi oluşuyor. Fakat bir süre kullandıktan sonra bunu hissetmiyorsunuz. Dudak çizgilerini biraz belli ediyor ama bu dudaklarımı çok kuru gösteren bir görüntü değil. Kesinlikle kötü durmuyor. Yapışma sorunu yaşamıyorum. Matlaştıktan sonra bulaşma yapmıyor.


Ben mat likit ruj kullanmadan önce dudaklarımı iyi nemlendirmeye dikkat ediyorum. Yoksa çok kötü duruyor. Hem ruj mat, kuru hemde dudaklarım öyle olunca iyi durmuyor. Nemlendirmeden önce diş fırçasıyla dudaklarımı fırçalıyorum. Bir çeşit peeling gibi bir şey. Dudakların üzerindeki ölü deriyi alıyor. Daha sonrasında da nemlendirici uyguluyorum. 


The Balm'ın likit mat rujları kalıcılık konusunda da çok başarılı. Yağlı bir şeyler yemediğiniz sürece çok fazla silinme yapmıyor. Silindiği zamanda dudakların ortasında renk kaybı yaşıyorum. Yani rujun çok az bir kısmı çıkıyor. Tazelediğimde de pütür pütür olmuyor, ton farkı yaşamıyorum. Bazı likit mat rujlar gün içinde içinde tazelendiğinde, önceden sürülen ile yeni sürülen ruj arasında ton farkı oluşuyor. Bunda öyle bir şey olmuyor.


İndirim zamanı mutlaka bir göz atmanızı tavsiye ediyorum. Bence yapı ve renk olarak çok güzel rujlar. Kuru ve çizgi çizgi durmaması için mutlaka peeling ve iyi bir nemlendirici uygulamanızı öneririm. Ben bunu her ruj için yapıyorum. Çok daha iyi duruyor. Gratis indiriminden 27 TL'ye satın almıştım. 

4 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...