7 Ekim 2017 Cumartesi

Bioderma Photoderm MAX SPF 50+ Renkli Güneş Kremi | Light

Merhaba! Bugün yaz boyunca kullandığım ve hala kullanmaya devam ettiğim bir güneş kreminden bahsedeceğim. Cildim karma, yağlı arasında gidip geldiği için parlama yapmayan, yağlı göstermeyen güneş kremi bulmakta zorlanıyorum. Her güneş kremiyle anlaşamayan ben, Bioderma'nın güneş kremiyle çok iyi anlaştım.


Bu güneş kremi renkli bir ürün. Bendeki light rengi. Açık rengi bu olmasına rağmen açık bir renk değil. Ben normalde bb kremlerde, fondötenlerde hep 1 veya 2 numara kullanan birisiyim. Bana koyu geliyor. Hatta biraz turuncu duruyor. Bu nedenle sadece bu güneş kremini sürüp dışarı çıkamıyorum. Fakat yazın ister istemez ten rengim biraz daha koyulaştığı için kullanabiliyordum. Kısacası ten renginiz buğday tonlarında hatta biraz daha koyuysa uygun olacaktır. 
Açık tenliyseniz de benim yaptığım gibi makyaj altına kullanabilirsiniz. Güneş kreminin üzerine ten rengime uygun fondöten kullandığım için kötü bir görüntü oluşturmuyor.


Yapı olarak çok beğendiğim bir ürün oldu. Çok ince, cilde yedirmesi kolay bir ürün. Hızlı emiliyor, akışkan bir yapısı var. Hassas ciltlere uygun. Aynı zamanda sivilce yapmıyor. Tamamen mat yapıda değil. Cildi canlı gösteren bir parlaklığı var. Yağlı bir görüntü oluşturmadığı için verdiği parlaklık beni rahatsız etmiyor. Yaz aylarında cildim yağlıya dönüyor ve o zaman bile yağlı göstermiyor. Şu anda da T bölgesi yağlı, geriye kalan bölgeler normal olan bir cilde sahibim. Verdiği nem bana yetiyor. 


Cildimi çok sağlıklı gösterdiği ve yağlanma sorunu yaşadığım bölgeleri daha fazla yağlandırmadığı için severek kullanıyorum. Karma, yağlı ciltlere tavsiye ederim. Hatta normal ciltlerde kullanabilir. Kuru ciltlerde verdiği nem az gelebilir. Bu ürün bitince aynısının renksiz olanını deneyeceğim. Yazın tekrar buna dönebilirim. Ben kozmela.com'dan 65 TL'ye satın almıştım. 

4 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...