20 Ekim 2017 Cuma

Farmasi True Color Ruj | 18 Raisin

Merhaba! Bugün Farmasi'nin True Color rujlarından 18 numarayı paylaşıyor olacağım. Genel anlamda beğendiğim bir ruj oldu. Kolayca sürüp çıkabileceğiniz, dudakları sağlıklı gösteren bir ürün olduğunu düşünüyorum.


Bendeki 18 numara Raisin adlı renk pembe alt tonlu gülkurusu diyebileceğim bir ton. Benim gibi açık ten renklerinde nude ruj gibi durmasa da daha koyu tenlerde nude ruj gibi kullanılabilir. Bende oldukça canlı duruyor. Hafifçe dokundurarak sürdüğümde sanki dudaklarımda hiçbir şey yokmuş, kendi rengi buymuş gibi bir görüntüye sahip oluyorum. Ruju tamamen dudağıma sürdüğümde de taze ve canlı bir görüntüye sahip oluyorum.


Yapısı tamamen mat değil. Yarı-mat diyebilirim. Hafif bir parlaklığı var. Mat ruj sevmeyenler için iyi bir seçenek olabilir. Dudakları kurutmayan hatta aksine nemli gösteren bir ruj. İçerisinde Vitamin E bulunuyor. Bu nedenle dudakları beslediğini düşünüyorum. 
Bu tarz stick rujların kalıcılığı konusunda çok bir şey beklememek gerekiyor. Kalıcığı iyi değil. Bir şeyler yiyip içtiğim zaman hemen siliniyor. Zaman zaman tazelemek gerekiyor. Bulaşma da yapabiliyor.  


Böyle stick formdaki rujları şu sıralar tercih etmesem de, hemen evden çıkmam gerektiğinde kolay sürüldüğü için elim bunlara gidiyor. Mat ve kalıcı rujları genellikle sürmek daha uzun sürüyor. Özellikle de likit yapıda olanları. Ama bu rujları hafifçe sürerek bile güzel gözükebiliyorsunuz. Beni uğraştırmayan ama aynı zaman dudaklarımın canlı gözükmesini sağlayan bir ruj olduğu için sevdim. Acele makyaj yapmam gerektiği zamanlarda tercih ettiğim bir ürün. Hoşunuza gittiyse instagram sayfamda bahsedeceğim hesaptan satın alabilirsiniz.  

4 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...