15 Ekim 2017 Pazar

Sephora Yuzu Cleansing Wipes | Face & Eyes

Merhaba! Bugün Sephora'nın makyaj temizleme mendillerinden bir tanesini paylaşıyorum. Seyahatlerde çok işe yarayan bir ürün. Fakat makyajı iyi çıkaranını bulmak malesef zor. Bu da performans olarak orta diyebileceğim bir makyaj temizleme mendili. 


Aslında bu makyaj temizleme mendillerinin hindistan cevizli olanını almaya niyetliydim. Onun hakkında güzel yorumlar görüyordum. Hala da alıp denemek istiyorum. Ama o sıra acil makyaj temizleme mendiline ihtiyacım vardı ve o olmayınca bunu deneyebilirim dedim. Kötü bir seçim yapmamışım ama çok güzel olduğunu da söyleyemem. Üzerinde yuzu diye bir şey yazıyor. Tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama bence limonun bir çeşidi. Paketinde limon resimleri var ve limon gibi kokuyor. Kokusu güzel bu arada.

Islaklığı güzel. Dandik mendiller gibi kuru değil ama çok ıslak da değil. Orta düzeyde diyebilirim. Benim için ne kadar ıslak olursa o kadar iyi oluyor.

Hem yüz hem de göz makyajını temizlediği yazıyor. Bence de iyi temizliyor. Fakat göz makyajını temizlerken, gözünüzü çok ovuşturup çekiştirirseniz gözleri yakıyor. Benim göz çevrem oldukça hassas, belki de sadece bana özgü bir durumdur. Her cilt tipi için bilemem ama hassas göz çevresine uygun olmadığını söyleyebilirim. Eğer hafif bir göz makyajı yaptıysanız kolayca ovuşturmadan silebilirsiniz. Koyu ve çıkarması zor bir göz makyajında ise silmek için gözlerinizi ovuşturmak zorunda kalabiliyorsunuz. Bu gözlerin yanmasına nenden oluyor ama makyaj çıkıyor. Zor silinen maskarayı da çıkartıyor. Ten makyajında ise bir sıkıntısı yok. Çok güzel bir şekilde, hassasiyet oluşturmadan temizliyor.


En başta da dediğim gibi performans olarak orta düzeyde bir makyaj temizleme mendili. Bence fiyatı performansına göre biraz yüksek. 23 TL'ye satın almıştım. Aynı özellikte bir ürünü daha uygun fiyata kesinlikle bulabilirim. Öyle aşırı muhteşem bir yanı yok. Tekrardan satın alacağımı düşünmüyorum ama hindistan cevizli olanını alırım. Umarım o daha güzeldir ve verdiğim paraya değer...

3 yorum:

 1. hmm performansı keşke daha iyi olsaymış :)

  YanıtlaSil
 2. dıger mendillere nazaran fıyatı oldukça yuksek geldı bana da :)

  YanıtlaSil
 3. These look good! great post!
  Check out my blog too <3
  www.bernadetarupainyte.com

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...