3 Mart 2018 Cumartesi

Golden Rose Matlaştırıcı&Gözenek Küçültücü Makyaj Bazı

Merhaba! Bugün yağlı ve karma ciltlerin seveceği bir üründen bahsedeceğim. Neredeyse her makyajın altına kullandığım, Golden Rose'un matlaştırıcı ve gözenek küçültücü bazı hakkındaki yorumlarımı bu yazıda bulabilirsiniz. Ürünün özelliklerini merak ediyorsanız okumaya devam edin.


Bu makyaj bazını bence her cilt tipi kullanabilir. Fakat benim gibi yağlı, karma ciltlerin daha çok memnun kalacağını düşünüyorum. Çünkü bu ciltlere ihtiyacı olan matlığı sağlıyor. Cilde matlık verirken aynı zamanda kadifemsi, ipeksi bir doku bırakıyor. Cildi asla kupkuru, gergin bırakmıyor. Bu nedenle her cilt tipinin rahatlıkla kullanabileceğini düşünüyorum. 
Geride bıraktığı kadifemsi doku sayesinde üzerine sürülen fondöten ve kapatıcı çok güzel dağılıyor, daha pürüzsüz duruyor. İsteye bağlı olarak fondöten veya kapatıcı kullanmadan, tek başına da bu ürünü uygulayabilirsiniz. Cildiniz olduğundan daha pürüzsüz gözükecektir ve gün içerisinde oluşabilecek parlamayı azaltmış olursunuz.
Bu güzel etkilerinin yanında gözenek küçültme özelliğini zayıf buluyorum. Cildimde çok hafif bir gözenek küçültme etkisi gözlemledim. Bu bazı kullandıktan sonra gözeneklerinizi hala görebiliyorsunuz.


Cilt bakımı ürünlerini uyguladıktan sonra, 1 pompa bazı elimle bütün yüzüme yediriyorum. Hemen emilen bir ürün olduğu için çok beklemeden fondöteni ve kapatıcıyı uygulayabiliyorum. 
Şeffaf, kremsi bir yapısı var. Ciltte renk bırakmıyor.
Gün boyunca makyajın kalıcı olması sağlıyor. Gün içerisinde cildiniz çok yağlanıyorsa verdiği matlık bir süre sonra kaybolabiliyor. Benim T bölgem çok yağlanmasına rağmen 8 saat civarında matlık sağlıyor. Tabi bunda kullandığım mat fondötenin ve pudranın çok etkisi var. Baz kullanmayı unuttuğum günlerde bu sürenin bir hayli azaldığını görebiliyorum. Neredeyse yarıya düşüyor. Golden Rose'un matlaştırıcı bazının cildimin parlama ve yağlanma yapmasını engellemekte büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum.


Eğer yağlı veya karma ciltle uğraşıyorsanız makyaj altında Golden Rose Matlaştırıcı ve Gözenek Küçültücü makyaj bazını kullanmayı deneyebilirsiniz. Cildi çok yağlanan biri olarak etkili bir ürün olduğunu düşünüyorum. En önemlisi, cildi matlaştırırken aynı zamanda ipeksi bir doku bırakıp üzerine sürülen fondötenin pürüzsüz durmasını sağlıyor. Fiyatı %40 indirimde 27 TL'ydi. Bitince tekrar satın alacağım. Uygun fiyatlı güzel bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...