18 Nisan 2018 Çarşamba

Maybelline Fit Me Kapatıcı | 05

Merhaba! Bugün Maybelline Fit Me kapatıcıdan bahsedeceğim. Ülkemize ilk geldiği zamanlarda aldım ve o zamandan beri kullanıyorum. Bu yazıda genel olarak özelliklerini, sevip sevmediğimi, kimler için uygun olduğunu anlatacağım. 


Bendeki rengi 05. Bulabildiğim en açık tonu. Bundan daha açık rengi var mı bilmiyorum ama açık ten rengine sahipseniz, fondötenlerde en açık renkleri tercih ediyorsanız size uygun bir ton. Pembe alt tonlu fakat içerisinde hafif bir pembelik bulunuyor. Sarı alt tonlu ürünleri seven biri olarak ciltteki duruşunu beğeniyorum. Cilt tonuyla bütünleşen bir renge sahip.
Yapısı çok ince, ciltte çok doğal duruyor. Ağırlık yapmıyor. İnce yapılı olduğu için çizgilere neredeyse hiç diyebileceğim kadar az doluyor. Ama ben yine de gözümün katlandığı yerlere biraz pudra geçerek sabitliyorum. Böylece gün boyunca çizgilenme sorunu yaşamıyorum. Pudra kullanmazsam hangi ürün olursa olsun, o bölge çizgilenmeye çok yatkın olduğu için birikme oluyor. 


Kapatıcılığı bana göre az, bir başkasına göre orta olabilir. O nedenle 5 çok kapatıcı, 1 az kapatıcı diye düşünürsek ürünün kapatıcılığı 2,5-3 diyebilirim. Yani benim için yetersiz. Göz altlarımda koyu halkalar veya morluklar çok fazla değil. Hafif bir morluk var. Bu ürün tek başına yetersiz geliyor. Alttan hala morluklar gözüküyor. Mutlaka altına bir corrector uygulamak gerekiyor. 
Pudralı bir ürün. Ama bitişi yarı-mat. Kalıcılığı güzel, gün boyunca kalıyor. 


Maybelline Fit Me kapatıcıyı doğal makyaj yapmayı sevenlere tavsiye edebilirim. Göz altlarınızda benim full kapatıcı ürünler kullanmayı seviyorsanız bu ürün size aydınlatıcı gibi gelecektir. Ben bazen kapatıcı kullandıktan sonra göz altlarımın rengini açmak için kullanıyorum. Ya da bir correctorla morlukları tamamen kapattıktan sonra cilt rengimle eşitlemek için kullanıyorum. Bitene kadar bu şekilde kullanmaya devam edeceğim fakat biter bitmez koşarak alacağım bir ürün değil. İndirimde 21,50 TL'ye almıştım. Doğal makyaj sevenler çok sevebilir, ben doğallıktan yana değilim malesef :D

4 yorum:

 1. A while back a wrote a review on this concealer too! It’s really really good ;)

  TheNotSoGirlyGirl // Instagram // Facebook

  YanıtlaSil
 2. Ülkemize gelmeden önce bile bu kapatıcıyı çokça duymuştum. Güzel bilgiler için teşekkürler ♥

  YanıtlaSil
 3. aaa çok güzel fiyat da uygunmuş... harika. ben de bloğuma bekliyorum

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...