24 Nisan 2018 Salı

Maybelline Total Temptation Maskara

Merhaba! Bugün Maybelline'in en son çıkardığı Total Temptation maskarayı yorumlayacağım. Genel olarak beğendiğim bir ürün oldu. Kirpiklerdeki etkilerinden, kalıcılığından yazının devamında bahsediyor olacağım. Okumaya devam edin :)


Yoğun siyahlık veren bir maskara. Kirpikleri çok güzel bir biçimde belirginleştiriyor. Ağırlık yapmıyor. Etki olarak daha çok hacim ve dolgunluk veriyor. Uzatma konusunda başarılı değil. Kirpikleri birbirine yapıştırmıyor ama tek tek ayrılmış bir görüntü de vermiyor. Daha dağınık ve hacimli gösteriyor. Tek katta bile belirgin kirpiklere ulaşıyorsunuz. 2-3 kat uygulayarak daha dolgun ve siyah kirpiklere kavuşabilirsiniz. Yaptığım makyaja göre değişebiliyor ama genellikle 2 kat uyguluyorum. Kat kat sürüldüğü zaman da topaklanma yapmıyor. 


Her maskarada olduğu gibi ilk açıldığında çok ıslak oluyor. 3-4 kullanımdan sonra kıvamı güzelleşiyor. İlk açtığınızda çok güzel bir hindistan cevizi kokusu alıyorsunuz. Fakat ya kullandıkça kokusu gidiyor ya da kokuya alıştığınız için hissetmiyorsunuz. Ama bence en önemlisi kalıcılığı. Gün içinde akma, bulaşma, dökülme yapmıyor. Bir maskara bunlardan herhangi birini yaptığı zaman, o ürünü kullanamıyorum. Fırçasının kirpiklerime uygunluğu o kadar önemli değil. En çok kalıcılığa önem veriyorum. Çünkü fırçası bana göre olmadığı zaman, sevdiğim bir maskaranın fırçasıyla ürünü kullanabiliyorum. Ama kalıcı değilse direk çöpe gidiyor. Ürünleri çöpe atmayı hiç sevmiyorum. 
Bu arada alt kirpiklerden de akma, dökülme, bulaşma yapmıyor. Aynı zamanda çıkarması çok kolay bir ürün. Yağlı bir temizleyici olmadan klasik micellar suyla bile kolayca çıkıyor. 


Kirpiklerde siyahlık ve hacim seviyorsanız Total Temptation maskarayı tavsiye edebilirim. Fakat ben hala Lash Sensationalcıyım. Kaç hafta boyunca direndim, istediğime ulaşırım diye kullanmaya devam ettim ama en sonunda yine Lash Sensational'a döndüm. Çünkü uzunluk, dolgunluk, tek tek ayırma... Kısacası yelpaze gibi mükemmel kirpiklere kavuşabiliyorum, neden vazgeçeyim? Bu maskarada sevdiğim tek tek ayrılmış, uzun ve dolgun kirpik görüntüsü olmuyor. Favorim olmasa da güzel bir maskara olduğunu düşünüyorum. Denemekten bir zarar gelmez. En kötü benim gibi sevdiğiniz maskaranın fırçasıyla ürünü uygularsınız :) İndirim zamanı 18-20 TL gibi bir fiyata satın alabilirsiniz.

7 yorum:

 1. Ben dolgun kirpik seviyorum bir de bunu deneyeyim. Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. duruşunu da görmek isterdim :)

  YanıtlaSil
 3. Günlük kullanım için olabilir ama benim pek hoşuma gitmedi.

  YanıtlaSil
 4. Maybelline maskaralarını ben de genellikle sevdiğimden bu ürünü merak ediyorum. Ben maskarada dolgunluk arayanlardanım, kolayca temizlenmesi de benim için önemli. Elimdeki maskaralar bittiğinde bakacağım, sevgiler!

  YanıtlaSil
 5. merhaba,
  Yazınızı beğendim:) Dolgun kirpik sevenler için güzele benziyor ama kullanmadım ama maybelline maskaraları genel olarak fena değil zaten.. uzun süredir golden rose kullanıyorum rimel konusunda öneririm sizede https://shop.goldenrose.com.tr/maskara

  YanıtlaSil
 6. Merhaba. Nasılsınız ? Yeni blogları dolaşırken sizi keşfettim ve takibe aldım.Oldukça ilgi çekici bir bloğunuz var.Zaman ayırmak isterseniz,sizi de beklerim.Sağlıcakla Kalın.

  https://dizifilmkitaptavsiye.blogspot.com/

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...